Tutaj powinien być opis

Klasa 3 po raz trzeci w projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”.

Uczniowie klasy 3 już po raz trzeci biorą udział w projekcie edukacyjnym „Z darami natury świat nie jest ponury”, który ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej i bliskiego kontaktu z przyrodą. W ramach tegorocznej edycji uczniowie wykonali już dwa zadania, które pozwoliły im jeszcze bardziej zgłębić tajemnice otaczającej ich natury.

Zadanie 1: „Tropiciele zwierząt” – obserwacja przyrody
Pierwsze zadanie „Tropiciele zwierząt” polegało na uważnej obserwacji przyrody. Uczniowie wybrali się na spacer, gdzie mieli okazję przyglądać się życiu zwierząt, a także śledzić ich ślady i tropy. Dzieci nauczyły się rozpoznawać różne gatunki roślin i zwierząt, co wzbudziło w nich większą ciekawość wobec świata przyrody. Obserwując otaczające ich środowisko, uświadomili sobie, jak ważne jest zachowanie harmonii w naturze.

Zadanie 2: „Siła z natury” – przytulanie drzew
Kolejnym zadaniem było „Siła z natury”, które polegało na przytulaniu drzew. Dzieci odkrywały, jak bliski kontakt z naturą może wpłynąć na ich samopoczucie. Uczniowie dowiedzieli się, że drzewa nie tylko dostarczają tlenu, ale także mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. To zadanie pomogło im poczuć więź z przyrodą i nauczyło, jak czerpać spokój i siłę z otaczającego ich środowiska.

Wiedza o lesie i twórczość z natury. 
Podczas realizacji projektu uczniowie zgłębili wiedzę na temat warstw lasu, dowiadując się, jakie rośliny i zwierzęta można spotkać na różnych poziomach – od runa leśnego, przez podszyt, aż po korony drzew. Wiedza ta poszerzyła ich świadomość ekologiczną i zrozumienie, jak funkcjonuje ekosystem leśny.

Dzieci z entuzjazmem przystąpiły również do zadania artystycznego, w którym zbierały liście różnego rodzaju drzew. Z tych liści stworzyły piękne sowy, które stały się symbolem mądrości płynącej z natury. To działanie artystyczne było doskonałą okazją do połączenia kreatywności z ekologią, co uwrażliwiło uczniów na piękno natury.