
Warsztaty z pasją - wystąpienia publiczne
Rozpoczęliśmy realizację projektu, do którego zakwalifikowaliśmy się kilka miesięcy temu dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego. Czym jest „projektor” i spotkanie z pasją? Tak piszą o swoich zajęciach:
„Spotkania z Pasją nie są po to, aby pasję znaleźć. Nikt z nas jej nie zgubił. Ale z pewnością, są po to, aby pasję odkryć w sobie. To możliwe dzięki poznaniu samego siebie a przede wszystkim poprzez próbowanie różnych aktywności i działanie pod okiem pasjonatów z przeróżnych dziedzin.
Spotkania z Pasją powstały aby budzić w dzieciach i młodzieży nowe zainteresowania, odkrywać i wzmacniać ich twórczy potencjał. Spotkania dają możliwość poznania nowych obszarów do działania, budzą marzenia i motywują do ich realizacji. To wszystko dzięki studentom, którzy chcą się dzielić swoimi zainteresowaniami, inspirować młodszych kolegów nowymi dziedzinami nauki, sztuki, sportu.
Spotkania z Pasją:
są dedykowane dzieciom i młodzieży z klas IV-VIII ze szkół podstawowych,
prowadzą je studenci-wolontariusze w 2-3 osobowych zespołach,
odbywają się online, 2 razy po 90 minut.
Jak wygląda plan Spotkań z Pasją?
SPOTKANIE 1 (max. 90 min + przerwa między jednostkami lekcyjnymi)
- integracja studentów z dziećmi/młodzieżą,
- inspirująca prezentacja pasji i zainteresowań studentów.
SPOTKANIE 2 (max. 90 min + przerwa między lekcjami)
- realizacja zajęć praktycznych dla dzieci/młodzieży w oparciu hobby studentów.”
W środę warsztaty rozpoczęły klasy ósme, w czwartek – klasy siódme. Mamy nadzieję, że dzięki realizacji projektu na nowo nawiązane zostaną ze sobą więzi między uczniami i wychowawcami, przypomnimy swoje pasje i odzyskamy chęć do podejmowania nowych wyzwań w tym trudnym czasie powrotu do szkoły.