Tutaj powinien być opis

Sukcesy Julii

Dziś, 12 kwietnia, w bardzo kameralnym gronie, odbyło się spotkanie, podczas którego pani dyr. Jolanta Błaszczok wręczyła laureatce konkursu przedmiotowego zaświadczenie, o uzyskanym tytule laureata, a także przedstawiła wiążące się z tym tytułem uprawnieniach i zwolnieniach. Spotkanie to miało wyjątkowy charakter, ponieważ jednocześnie został przekazany Julii Sobczak, ucz. kl. 7b wynik innego konkursu – Ogólnopolskiego Konkursu #leselust organizowanego przez krakowski Instytut Goethego.

Konkurs Leselust jest konkursem czytania i pisania, który skierowany jest do wielu typów szkół. Rozróżnione są dwie kategorie: szkoły podstawowe i szkoły średnie.
Cele konkursu:
- motywowanie uczennic i uczniów do czytania książek w języku niemieckim,
- wymiana opinii między uczniami na temat różnych książek,
- wskazówki dla nauczycieli przy wyborze odpowiednich książek.
Dzięki temu konkursowi uczniowie mogą
- poprawić swoją umiejętność czytania i pisania,
- poznać różne strategie czytania,
- stosować zwroty do wyrażania własnego zdania,
- poznać gatunek tekstu „recenzja”,
- samodzielnie wybrać interesujące dla nich treści do nauczenia się (książki) i polecić innym.

Julia w kategorii szkół podstawowych otrzymała 1. miejsce. Zwyciężczyni otrzymała dziś nagrodę i dyplom przesłany przez organizatora.

W tej jakże kameralnej, ale ważnej w życiu szkoły uczestniczyła także mama Julii, wychowawczyni oraz nauczycielka języka niem. p. Katarzyna Franica.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.