Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Archiwum - Aktualności

13 czerwca 2017 08:28

Kolejny sukces w konkursie "Mój wymarzony zawód"

   W II edycji konkursu Nowin "Mój wymarzony zawód" wzięło udział kilkudziesięciu gimnazjalistów z naszego regionu, w tym uczniowie naszego gimnazjum. Konkurs był częścią projektu „Czas na zawodowców”, którego celem jest zachęcanie młodych ludzi do zdobywania kwalifikacji odpowiadających potrzebom współczesnego, lokalnego rynku pracy.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Krawczyńska, która chce zostać chemikiem i stworzyła laboratorium kosmetyczne, Klaudia Kalisz, która zrobiła makietę domu jednorodzinnego i marzy, by zostać architektem oraz Wiktoria Gensty, która wykonała model serca i chce zostać kardiochirurgiem.
  W czwartek 1 czerwca w Zamku Piastowskim w Raciborzu zostały wręczone nagrody wszystkim laureatom konkursu. II miejsce w konkursie  zajęła jedna z naszych uczennic Wiktoria Gensty. Musiała przy tym napracować się podwójnie, gdyż pierwszy model, do którego wykonania użyła styropianu, nie wytrzymał próby utwardzenia go w wysokiej temperaturze. - Nie przyszło mi do głowy, że styropian i piekarnik to złe połączenie - mówi, uśmiechając się przy tym Wiktoria. Efekt drugiego podejścia jest niezwykle okazały.
- Serce mnie fascynuje. To jest niemożliwe, ile ono musi pracy wykonać, a jest wielkości pięści... Chciałabym zostać kardiochirurgiem, brać udział w rozwoju tej ważnej dziedziny. W dzisiejszych czasach jest bardzo dużo przypadków zatrzymania pracy serca, dlatego kardiochirurdzy są tak potrzebni - mówi uczennica Gimnazjum w Kornowacu. Konkursową pracę zadedykowała swojemu kuzynowi Bartusiowi, który w ostatnim czasie przeszedł niespodziewaną operację serca. - Trenował gimnastykę, grał w piłkę, ale teraz musi się oszczędzać. Jest bardzo dzielny. To serce dedykuję właśnie jemu - mówi dziewczynka.

Przeczytano: 960 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: