Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kornowacu
http://sp.kornowac.pl

14 marca 2018 21:05 | Szkolne Koło Caritas

Zbiórka żywności w Auchan

 

"W dniach 9-10 marca 2018 roku (piątek-sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10:00-20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce 14. zbiórkę żywności pod hasłem „TAK, Pomagam!”.

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki „TAK, Pomagam!” SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt: 2,46 zł z VAT)." za: www.caritas.pl

W akcję włączyli się również wolontariusze  - ponad 30 osób! ze Szkolnego Koła Caritas naszej szkoły, nauczyciele i rodzice. W sobotę w Auchan Racibórz udało nam się zebrać prawie ćwierć tony żywności o wartości przekraczającej 1400 zł.  Zgodnie z założeniami zbiórki paczki przekazaliśmy za pośrednictwem pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kornowacu osobom chorym, samotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dziękujemy pracownikom hipermarketu Auchan Racibórz za przyjęcie nas do swojego sklepu i wyrażenie zgody na zbiórkę, a także wszystkim ludziom dobrej woli, którzy poczuli się zachęceni do pomagania!

Zdjęcia: