Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

18 grudnia 2013 18:27 | Aktualności

Nasze gimnazjum gospodarzem Powiatowych Zawodów w Piłce Nożnej Halowej.

13 grudnia 2013 r. w naszym gimnazjum odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Halowej. Chłopcy wywalczyli trzecie miejsce.

Do turnieju przystąpiło sześć drużyn chłopców i dwie dziewczyn. Po losowaniu w pierwszej grupie znaleźli się uczniowie z Chałupek, Nędzy i Krzanowic, drugiej: Szonowic, Pietrowic oraz Kornowaca. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny z Chałupek i Nędzy. Mecz zakończył się remisem 3: 3. Po nim kolejny mecz rozegrały Szonowice z Pietrowicami, przegrywając 0: 2. Przed trzecim pojedynkiem do rozgrzewki przystąpiły dziewczyny z Szonowic i Kornowaca. Był to pierwszy mecz dziewczyn w futsalu. W dalszej części spotkania zmierzyły się z sobą drużyny Chałupek z Krzanowicami. Wynik to 1: 0. Po nich do gry przystąpili gospodarze spotkania Kornowac, który zmierzył się z Szonowicami. Bardzo dobra gra naszych chłopców zakończyła się wynikiem 2: 0.

W połowie turnieju do rywalizacji ponownie stanęły dziewczyny, które w składzie: Klaudia Waniek, Maria Nowak, Anna Władarz, Wiktoria Grzyb, Aleksandra Czerny, Katarzyna Wardęga, Wiktoria Bogdan, Anna Koczor, Laura Zimermann i Agata Pytlik pokonały rywalki uzyskując wynik 3: 2 po dwóch bramkach Klaudii Waniek i jednej Agaty Pytlik. Później do zakończenia rywalizacji grupowej pozostały już tylko dwa mecze: Nędzy z Krzanowicami ( 10 : 0) i Pietrowic z Kornowacem (2:0).

Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Mateusz Gawron, Wojciech Gembalczyk, Jakub Gatnar, Szymon Kubala, Rafał Miczek, Dawid Kwiatkowski, Mateusz Sowa, Paweł Bezuch, Patryk Szyra oraz Kamil Koczor wywalczyła prawo do gry o III miejsce z drużyną z Chałupek, którą pokonali w pięknym stylu wynikiem 5: 2. To plasuje ich na III miejscu w powiecie. W meczu o V miejsce Krzanowice wygrały z Szonowicami 3:1, a w finale Nędza rozgromiła Pietrowice 8: 1.

Organizatorami zawodów i opiekunami naszych drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego Bogusława Zimermann i Bartosz Franica.

 

Przeczytano: 1206 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: