Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

22 lutego 2021 21:16 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Od 2000 roku 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Podejmowane w tym dniu działania przypominają o bogactwie różnorodności językowej i podkreślają jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej.

W naszej szkole również zostały zorganizowane zajęcia poświęcone temu jakże ważnemu dniowi. Uczniowie klas starszych wykonali podczas lekcji zdalnych zakładki do książek promujące wczorajsze święto, zaś pierwszoklasiści brali udział w Klasowym Konkursie Kaligrafii. Jury w składzie: Jolanta Błaszczok, Barbara Stawinoga, Celina Szafraniec oraz Dagmara Niedziela jednogłośnie orzekło, że zwycięzcą został Kamil Wendelberger. Zapis Kamila był estetyczny oraz pozbawiony jakichkolwiek błędów. Konkurs ten był dla pierwszoklasistów doskonałym potwierdzeniem przysłowia: „Trening czyni mistrza”.

Również dzisiejsze zajęcia świetlicowe poświęcone były mowie ojczystej. Rozpoczęły się od wspólnego recytowania i śpiewania wiersza Juliana Tuwima "Abecadło", który już prawie każdy pierwszoklasista zna na pamieć, a zakończyły na ortograficznej mandali. Pierwszoklasiści obejrzeli także krótkometrażowy film animowany o detektywie, który poszukiwał skradzionych literom znaków diakrytycznych.

Za zaangażowanie oraz wykonane prace należą się wszystkim pierwszoklasistom gromkie brawa. 

Przeczytano: 60 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP COVID ProteGO Safe