Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

15 lutego 2021 21:41 | Aktualności

Podaj łapę - podsumowanie zbiórki

PODAJ ŁAPĘ – to akcja polegająca na popularyzacji i wsparciu zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych schroniska w Raciborzu, zorganizowana przez DLO w Raciborzu. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Pani Joanna Ulman – Szłapka, nauczyciel DLO oraz wolontariusz działająca na rzecz zwierząt, która na co dzień współpracuje ze schroniskiem w Raciborzu i aktywnie wspiera jego rozwój. Wszystkie informacje na temat aktualnych potrzeb zwierząt zostały skonsultowane z pracownikami schroniska i wolontariuszami współpracującymi ze schroniskiem.

Celem naszej pomocy dla zwierząt przebywających w schronisku było:

- pomoc w rozwoju schroniska i ulepszenie warunków życia zwierząt, zwłaszcza w czasie ZIMY!

- rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz pomocy zwierzętom, oraz pobudzenie aktywności i umiejętności współpracy uczniów w pracach na rzecz zwierząt i środowiska lokalnego.

W naszej szkole akcja prowadzona była w dniach od 25 stycznia do 12 lutego 2021r. w ramach działalności szkolnego koła wolontariatu. Do naszych działań włączyli się wszyscy od najmłodszych po najstarszych. Zebraliśmy koce (12 szt.), karmę suchą (60 kg), karmę w puszkach (18 kg); miski, podkłady, zabawki itp. Jedna z naszych uczennic napisała także wiersz uwrażliwiający na potrzeby zwierząt, szczególnie zimą.

15 lutego 2021r. nasze dary dla schroniska odebrał ks. dyrektor DLO Adrian Bąbelek. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Przeczytano: 58 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP COVID ProteGO Safe