Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

15 lutego 2021 21:33 | Aktualności

Śniadanie przy czerwono zastawionym stole… - klasowe walentynki pierwszaków

Ponoć przez żołądek do serca. W myśl tego przysłowia pierwszoklasiści uczcili tegoroczne walentynki zdrowym śniadaniem w kolorze czerwonym. Nasze stoły zastawione były kanapkami z pomidorami, papryką i rzodkiewkami. Wśród owoców dominowało soczyste jabłko z tematycznym napisem: I love you. Pragnienie ugasiliśmy zaś malinową herbatką. Jednym słowem dostarczyliśmy dziś naszym organizmom wielu składników odżywczych i witamin!

A wszystko zaczęło się od ludzkiego serca – narządu, który wcale nie przypomina komercyjnej walentynkowej ozdoby. Uczniowie nie kryli zdziwienia, że ono tak wygląda😊 Poznaliśmy także historię św. Walentego oraz zwyczaje walentynkowe z innych krajów. Pierwszoklasiści wiedzą już, że w Polsce miłosne obchody świętowano dawniej także w Noc Kupały. Dziewczynki z wielkim zaciekawieniem pytały, czy będą dziś rzucać wianki na wodę😊Nasi najmłodsi uczniowie znają też symbole walentynkowe oraz wiedzą, że walentynki to nie tylko święto zakochanych, lecz także dzień pełen radości, przyjaźni, życzliwości, zgody, okazywania sympatii.

Sympatię okazywaliśmy dziś sobie dobrym słowem, wspólnym posiłkiem, zabawą, nauką, śpiewem, a także kartkami walentynkowymi. Do klasowej skrzynki pocztowej przez cały zeszły tydzień uczniowie wrzucali walentynki, by po weekendowej kwarantannie mogły być one bezpiecznie rozdane adresatom. W naszej klasie zawisło też puste serce magicznych słów, które pierwszoklasiści na bieżąco wypełniali serduszkiem po użyciu słów: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Co bardzo cieszy, nasze serce jest w całości wypełnione kolorowymi serduchami.

Zwieńczeniem wspólnie spędzonego czasu była walentynkowa fotobudka i tym razem coś słodkiego, wręcz niezdrowego, ale uwielbianego przez dzieci – serduszkowe lizaki!

W dniu dzisiejszym także nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca w konkursie „Dar z serca” organizowanym przez GOK w Kornowacu odebrał Maksymilian Igła. Bardzo mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przygotowania do tegorocznych walentynek trwały od tygodnia. Oprócz przyozdobienia naszej sali na tę okoliczność uczniowie na lekcji j. angielskiego brali udział w walentynkowych zabawach ruchowych oraz w grze memory po angielsku. Dodatkowo zobaczyli także prezentację Happy Valentine’s. Zeszłotygodniowe zajęcia edukacji technicznej poświęciliśmy natomiast na wykonanie walentynkowych upominków dla rodziców – najmodniejszych ostatnio ozdób w szkle😊

Pierwszoklasiści mogą podsumować walentynki, cytując słowa bohaterów jednej z ulubionych bajek:

„- Puchatku?

- Tak, Prosiaczku.

- Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś!”

 

Byliśmy dziś wszyscy razem, a to jest najważniejsze! 

Przeczytano: 71 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP COVID ProteGO Safe