Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

11 listopada 2020 08:40 | Aktualności

„Szkoła do Hymnu” godzina 11:11

Jak co roku, w przeddzień  102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, postanowiliśmy przystąpić do akcji „Szkoła do Hymnu”. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją cyklicznej inicjatywy. Wspólne odśpiewanie hymnu jest doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć sobie słowa Mazurka Dąbrowskiego i zastanowić się, jakimi jesteśmy patriotami. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nauczyciele łączyli się ze swoimi uczniami zdalnie i za pomocą komunikatorów razem odśpiewali hymn w ramach akcji.

Dziś o godz. 11.11 Mazurka Dąbrowskiego za pomocą platformy Google Meet odśpiewali uczniowie klasy 1. i klas 7-8, a stacjonarnie do inicjatywy dołączyli przedszkolacy wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły. Pierwszoklasiści podczas spotkania online wyrecytowali także wspólnie wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

 Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się jednak już od dłuższego czasu, tworząc piękne prace plastyczne, kotyliony i dekoracje, które skromnie prezentujemy.

Przeczytano: 161 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: