Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

12 października 2020 20:43 | Aktualności

Ślubujemy...

 Macie plecak wielki taki, byście mogli nieść swoje marzenia

I zeszyty, byście najpiękniejsze spisywali wspomnienia,

Kredki, którymi będziecie malowali świat na swoje kolory,

I ołówek, byście kreślili wielkie plany i zaznaczali wybory.

 

Macie gumkę, by cofnąć to co jest do poprawienia

Oraz pióro, niech zapisuje wasze życiowe cele i dążenia.

A do pióra macie przecież naboje,

By strzelać, lecz tylko odwagą: Ja? Ja się nie boję!”.

 

Linijkę też macie, by uczyć się wysoko mierzyć,

Cyrkiel, by przez cały okrągły rok umieć w siebie wierzyć.

A na koniec do tych wszystkich szkolnych nowości.

Dostaliście też parasol. Ochronny. Składający się z rodziców miłości.

 

            12 października 2020 roku był dniem szczególnym dla czternaściorga uczniów klasy 1. Tego dnia, w obecności swoich nauczycieli i starszych kolegów, złożyli bowiem uroczyste ślubowanie na sztandar oraz zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Akademia była inna niż dotychczas, gdyż ze względu na stan epidemiczny nie mogliśmy gościć w murach naszej szkoły rodziców pierwszoklasistów. Jednak pomimo ich nieobecności uczniowie dali z siebie wszystko i popisali się wachlarzem talentów – od recytatorskich poczynając, przez wokalne, na  tanecznych kończąc.

            Całość przedstawienia została zamknięta w klamrze kompozycyjnej, której przewodnim motywem był parasol. Parasol jako antidotum na niepogodę, ale też jako symbol pełnego różnorodnych barw dzieciństwa. Parasol, który wywołuje uśmiech na twarzach pogrążonych w jesiennej słocie ludzi, pełni też przecież rolę ochronną. Ochroną dla nowych uczniów naszej szkoły w trakcie tych kolejnych ośmiu lat będą przede wszystkim ich rodzice, ale także i nauczyciele.

W czasie swojego występu Zofia, Alex, Nadia K., Nina, Igor, Maksymilian, Filip W., Antoni, Zuzanna, Nadia L., Kamil, Sara, Filip P., Martyna wykonali tańce do utworów: „Parasole”, „Kołysanka Kruka”, „Hokey”. Każdy z uczniów wyrecytował też wiersz poświęcony tematyce pierwszych dni w szkole. W trakcie występów nie brakowało również piosenek śpiewanych przez dzieci. Po części artystycznej przyszła pora na część oficjalną. Uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor Jolantę Błaszczok na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar.

Ważnym elementem galowego stroju pierwszoklasistów stały się dziś przypinki z logo naszej szkoły. Każdy z uczniów otrzymał ją osobiście z rąk pani dyrektor. Podczas akademii zainaugurowaliśmy również w naszej szkole akcję „Czytam sobie! Pierwsza klasa”. Pierwszoklasiści otrzymali książki z serii „Czytam sobie. Poziom 2”, które mają im pomóc w nauce czytania. Ponadto zostali obdarowani planami lekcji, zakładkami do książek, naklejkami oraz kartami czytelnika, które szkoła otrzymała od organizatorów akcji. Budzącym wiele pozytywnych emocji podarkiem były również gadżety z wizerunkiem patrona naszej szkoły: magnesy, zakładki, kolorowanki.

Obecny rok szkolny ma w naszej szkole wymiar szczególny. Wszystkie działania, które prowadzimy mają na celu integrację uczniów starszych z uczniami młodszymi. Epidemia nieco tradycyjny sposób integracji zmieniła, jednak pomimo wszystko udało nam się - w pełnym reżimie sanitarnym - połączyć ślubowania uczniów klas 7. i klasy 1. Ostatnim punktem dzisiejszej akademii było bowiem ślubowanie uczniów klas 7. Świadkami przyrzeczeń siódmoklasistów byli ich młodsi koledzy z klasy 1.  

Zarówno młodszym, jak i starszym uczniom życzymy wielu sukcesów w ich szkolnej przygodzie, wiary we własne możliwości i co najważniejsze podejmowania próby nawet wtedy, gdy strach próbuje zdominować wasze działania. Nie zapominajcie, że: „Czasem cel podróży nie jest najważniejszy, liczy się sama droga, to czego się na niej dowiadujesz, co robisz”.

Przeczytano: 196 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: