Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

01 października 2020 16:38 | Aktualności

Uuh chłopaki….Uuh świętują….

Klasa pierwsza spędziła Dzień Chłopaka w iście filmowej scenerii. Nie był to jednak film rodem z oscarowej gali, lecz powrót do PRL-owskich bajek na przezroczach. Z dość dużej ilości dostępnych diapozytów wybraliśmy „Dzieci Pana Astronoma”. Dzieci mogły porównać współczesny projektor z dawnym rzutnikiem JACEK. Nowością dla dzieci były także kasety VHS, które są już dla nich jedynie reliktem z przeszłości. Podsumowaniem zajęć było wyklejenie 4 klatek rolki filmowej wycinkami z gazet w taki sposób, by utworzyły krótką historię. Dziewczynki wymyśliły film o wakacyjnych przygodach miłośniczek czworonogów, zaś chłopcy scenę z życia Roberta Lewandowskiego.

              By chłopcy – wielcy miłośnicy piłki nożnej - mogli jak najlepiej przeżyć ten szczególny dzień, na zajęciach wychowania fizycznego udało nam się stworzyć, w związku z ograniczeniami sanitarnymi z powodu COVID- 19, namiastkę prawdziwego treningu piłkarskiego. Nie mogliśmy rozegrać meczu piłki nożnej, ale przećwiczyliśmy podania, prowadzenie piłki oraz strzały do bramki. Królem strzelców został Maksymilian Igła, a królowymi: Nadia Krzykała oraz Zuzanna Solich.

              Oczywiście obchody Dnia Chłopaka nie mogły obejść się bez upominków. Dziewczynki obdarowały kolegów własnoręcznie wykonanymi laurkami oraz słodkościami i imiennymi brelokami do kluczy.

             

Przeczytano: 126 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: