Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

24 września 2020 21:16 | Aktualności

Pierwszoklasiści na nietypowej wizycie w teatrze…

23 września uczniowie klasy pierwszej mieli możliwość zetknięcia się z kulturą online. Z racji panującej pandemii trudno o stacjonarną wizytę w teatrze, dlatego postanowiliśmy uczestniczyć w czwartej edycji festiwalu FOTEL, który z uwagi na sytuację w kraju i na świecie ma w tym roku formę internetową.

Pierwszego dnia festiwalu – w dostosowanych do celu wizyty strojach – udaliśmy się w wirtualną podróż do świata wykreowanego przez Teatr Malutki. Przedstawienie, które obejrzeliśmy, oparte było na opowiadaniu Kornela Makuszyńskiego pt. „O tym, jak krawiec Niteczka został królem”. Uczniowie klasy pierwszej zetknęli się z monodramem w wykonaniu Małgorzaty Wolańskiej z udziałem lalek stworzonych przez Jana Zielińskiego.

Sztuka teatralna  „Krawiec Niteczka” to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa, by zaszywając dziurę w niebie, uratować miasteczko przed potopem. Bohaterski czyn Krawca Niteczki sprawia, że staje się królem i mężem pięknej królewny. Spektakl miał za zadanie pokazać młodym widzom, że warto wytrwale dążyć do celu, nawet gdy na swej drodze napotyka się różne trudności.

Sam udział w takiej formie wizyty w teatrze jest już jednym z kroków potwierdzających, że pomimo zmian związanych z pandemią wytrwale kształtuje się obycie z kulturą już od najmłodszych lat szkolnych.


Przeczytano: 94 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: