Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

24 września 2020 21:13 | Aktualności

#DzienSzpilek

Samorząd Uczniowski, a szczególnie koło wolontariatu, w czasie pandemii stara się wspierać akcje, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu, a jednak pomagają słabszym i potrzebującym. Ile zdołamy zebrać, zależy nie tylko o uczniów. Do działania zapraszamy nauczycieli, rodziców, rodzeństwo i wszystkich zainteresowanych pomaganiem innym.

25 września, z inicjatywy Kliniki Przylądek Nadziei rozpocznie się akcja #DzienSzpilek. Akcja jest formą pomocy dla małych wojowników z Kliniki Onkologicznej Przylądek Nadziei. Wystarczy tego dnia zrobić zdjęcie swoim szpilkom oraz opublikować je na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #DzienSzpilek.

Za każde udostępnione zdjęcie, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, otrzyma 2 zł na rzecz pacjentów ze szpitala. Fundacja od 30 lat zakupuje drogie, nierefundowane leki oraz nowoczesny sprzęt medyczny, finansuje terapie i rehabilitacje, a także prowadzi unikatową w skali kraju Klinikę Mentalną, w której wsparcie psychologiczne otrzymują nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice.

Przeczytano: 83 razy. Wydrukuj|Do góry