Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

15 września 2020 21:50 | Aktualności

Niezwykłe święto kreatywności – Dzień Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to ma na celu odkrycie talentów u dzieci, rozwinięcie wyobraźni i kreatywności, a przede wszystkim wzmocnienie wiary we własne możliwości. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkędla dzieci „The Dot”, w której opowiedziana została historia małej Vashti. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli dziś stroje w kropki. Pierwszoklasiści natomiast cały dzisiejszy dzień poświęcili na uczczenie tej szczególnej okazji. Oprócz poznania historii małej Vasthi, rozmowy na temat pokonywania lęków i wiary w siebie, uczniowie wykonali także autorskie kropki, które symbolizowały ich wyjątkowość i ukryte talenty. Jednym z elementów „kropkowej” zabawy były łamigłówki oraz rysowanie kredą przedmiotów z kropką. Pierwszoklasiści jednak nawet w trakcie zabawy nie zapominają o nauce i dzisiejsza niecodzienna lekcja poświęcona zagadnieniom z edukacji polonistycznej w całości była poświęcona literze – kropce, czyli  „o”. Zwieńczeniem wspólnych działań były dyplomy i kropkowe małe co nieco dla osłody.

Mamy nadzieję, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie zrozumieli dziś, że w Dniu Kropki tak naprawdę nie chodzi o kropkę. Ona jest tylko symbolem początku drogi, którą każdy powinien odkryć w swoim życiu. Wszyscy powinniśmy uwierzyć, że mamy zdolności, które mogą przerodzić się w pasję, a to niezwykle trudne zadanie. Nie każdemu się to udaje..., ale przecież możemy je odkryć w każdym wieku...mając siedem, piętnaście czy pięćdziesiąt lat😊

Swoje zajęcia stosownie do wieku mieli siódmo- i ósmoklasiści. Im także trzeba przypominać, że każdy ma w sobie coś szczególnego, jakiś talent, jakąś wyjątkową cechę, które należy rozwijać i pielęgnować. Wśród młodzieży także znaleźli się śmiałkowie, by założyć jakiś element garderoby w kropki.

Na swój sposób ten dzień przeżyły także nasze przedszkolaki pięknie wystrojone w kropkowe sukienki i bluzeczki. Uwagę dzieci najbardziej przykuwały brokatowe duże kropki na strojach ich pań. Dzieci własnoręcznie wykonały pracę zbiorową – kolorowy plakat w kropki. Najważniejszy cel został osiągnięty: integrujemy nasze działania – duzi i mali, także w czasie pandemii. Wierzymy w nasze możliwości! 😊Przeczytano: 107 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: