Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

25 czerwca 2020 11:41 | Aktualności

Mamy aż czterech finalistów konkursu plastycznego!!!

Konkurs plastyczny pod hasłem: “Święty Jan Paweł II – w obrazie” ogłoszony został w ubiegłym roku kalendarzowym. Wzięli w nim udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było zainteresowanie osobą św. Jana Pawła II, szerzenie jego kultu oraz ukazanie aktualności jego nauczania, ale również spojrzenie na papieża z perspektywy człowieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem jego spotkań z drugim człowiekiem. Ponadto konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na to, że świętość jest związana z codziennością i z podejmowaniem codziennych wyborów. Wiele prac odniosło się do życiorysu Karola Wojtyły, który przeżył wojnę, czasy komunizmu, a potem jako papież miał wpływ na wyzwolenie Europy i świata z totalitaryzmów. Inni w swoich pracach sięgali do przesłania Jana Pawła II, do jego słów o wolności wypowiadanych nie tylko do Polaków.

Do II etapu wytypowaliśmy cztery prace naszych uczniów. Komisja wybrała prace Julii Kowalskiej, Martyny Nowak, Karoliny Gaszki i Mateusza Hermana. Wykonane przez nich prace plastyczne w bardzo różny sposób przedstawiały sylwetkę naszego patrona.

W przeddzień zakończenia roku szkolnego otrzymaliśmy przesyłkę i nagrody dla naszych uczniów podsumowujące konkurs. Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu i radości wszystkie cztery prace naszych uczniów otrzymały I nagrodę w konkursie. Jedną z nagród jest zamieszczenie pracy w kalendarzu.

Przeczytano: 236 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

STOP COVID ProteGO Safe