Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

14 maja 2020 15:19 | Aktualności

Szkolny konkurs „Don’t Poison Your Neighbour!” rozstrzygnięty

W lutym tego roku w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział w konkursie „Don’t Poison Your Neighbour!” Był to konkurs na plakat o tematyce ekologicznej z hasłem w języku angielskim. Plakaty i hasła miały zwracać uwagę na problem niskiej emisji – zanieczyszczenia powietrza na niewielkich wysokościach, powstałego m.in. w wyniku nieefektywnego spalania węgla (lub, co gorsza, śmieci) w domowych piecach centralnego ogrzewania. Niska emisja jest główną przyczyną powstawania smogu, a smog powoduje choroby układu krążenia i oddychania. Tematy te były poruszane na lekcjach języka angielskiego, po których uczniowie mogli wykorzystać poznane słownictwo do ułożenia haseł. Konkursowa komisja miała bardzo trudne zadanie, ponieważ musiała przeanalizować aż pięćdziesiąt otrzymanych prac. Pod uwagę wzięto zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu, estetykę prac, poprawność ortograficzną napisu i pracochłonność. Jury przyznało pierwsze trzy miejsca następującym uczniom:

- I miejsce: Sonia Śliwa;

- II miejsce ex aequo: Sandra Cieśla, Wiktoria Pawełek;

- III miejsce ex aequo: Emilia Mikołajec, Julia Kowalska i Emilia Nowak (wspólna praca), Daria Poprawka, Jakub Porębski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Właściwie zwycięzcami jesteśmy wszyscy, gdyż nasza świadomość zagrożeń i chęć przeciwdziałania im – to nasza wspólna wygrana.

Przeczytano: 208 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: