Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

11 maja 2020 15:20 | Aktualności

„Korona, której nie chcieliśmy” Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji

W ramach zajęć z kreatywności zostały wykonane przez uczniów klasy VIII b „Zapiski z czasu dobrowolnej izolacji”. Praca zaprojektowana przez uczniów polegała  na podzieleniu się swoimi spostrzeżeniami, odczuciami, wrażeniami, obawami i nadziejami związanymi z  sytuacją przymusowego pozostania w domu. Uczniowie wykonali prace literackie lub plastyczne w dowolnie wybranej przez siebie formie. Najciekawsze pomysły prezentujemy poniżej.

            Dzięki zaangażowaniu uczniów udało nam się stworzyć swoistego rodzaju relację, która kiedyś może stać się dokumentem opowiadającym o tym, jak reagowaliśmy na informacje docierające do nas różnymi kanałami w trakcie trwania społecznej kwarantanny. Papier, pędzel i długopis - to narzędzia, które często pomagają rozładować stres i odprężyć się, a działanie i aktywność sprzyjają pozbyciu się złych emocji.

Dzięki zaangażowaniu się w ten projekt wyrzuciliśmy z siebie to, co gdzieś głęboko w nas tkwiło i nie pozwalało odzyskać spokoju. Nie chcemy dać się panice i nudzie, więc tworzymy!

Przeczytano: 166 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: