Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

19 grudnia 2019 08:43 | Aktualności

Tak się bawimy z "Fun with Games":)


To już prawie dwa miesiące od kiedy uczniowie klasy VIIb bardzo czynnie zaangażowali się w swój pierwszy międzynarodowy projekt eTwinning! Czas ten to nie tylko możliwość nawiązania nowych znajomości ze swoimi rówieśnikami z europejskich szkół, ale również szereg podjętych wyzwań oraz kreatywnych działań. Pierwszym zadaniem każdej ze szkół było zaprojektowanie logo projektu. W tym celu korzystając z informatycznych zdolności naszych uczniów, za pomocą świetnych aplikacji, stworzyliśmy kilka propozycji, z których drogą głosowania wybraliśmy naszego faworyta. Jak się później okazało logo naszej uczennicy Oliwii Krasek przypadło do gustu większej liczbie głosujących i stało się oficjalnym logo projektu „Fun with Games”.

Następnie przyszła pora na przedstawienie się swoim nowym znajomym:) Za pomocą aplikacji Padlet każdy uczestnik mógł przygotować wypowiedź o sobie samym, wkleić zdjęcie, skomentować wpisy innych uczestników oraz zadać interesujące pytania swoim kolegom – wszystko na specjalnie stworzonej platformie Twinspace. Dla uczniów była to świetna okazja do przełamania barier językowych oraz aby potrenować użycie języka w sytuacjach życia codziennego.

Na początku grudnia nasi siódmoklasiści mieli również okazję wzięcia udziału w zorganizowanym spotkaniu online – ustalonym wcześniej, szczegółowo zaplanowanym, podczas którego istniała możliwość zamienienia paru słów ze swoimi nowymi znajomymi oraz zobaczenia się nawzajem za pomocą platformy Twinspace. Wypowiedzi naszych uczniów zostały nagrane i w ten oto sposób powstał filmik „Hello everyone”.

Jednym z ostatnio podjętych działań, z racji zbliżających się świąt, była akcja wymiany kartek i życzeń świątecznych – starannie ułożone życzenia zostały przesłane za pomocą tradycyjnej poczty naszym koleżankom i kolegom z innych krajów.

Jak widać projekty rozwijają, zachęcają do działania, skłaniają do przełamywania barier, uczą i dają radość, o czym zdążyli się już przekonać uczniowie klasy siódmej, a to jeszcze nie koniec naszej wspólnej przygody...


Przeczytano: 273 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: