Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

08 kwietnia 2019 20:10 | Aktualności

Językowe śniadanie mistrzów

 

Nasi ósmoklasiści nadal powtarzają treści potrzebne do pomyślnego zdania egzaminu. W poniedziałek 08.04.2019 r. na lekcjach języka polskiego uczniowie brali udział w Językowym śniadaniu mistrzów. Nasze śniadanie przebiegało z podwójną korzyścią – dla ciała i dla ducha. Z jednej strony delektowaliśmy się kanapkami, goframi, tostami czy wafelkami, z drugiej zaś karmiliśmy głodne wiedzy umysły informacjami z podstawowych działów gramatyki. Teorię łączyliśmy z praktyką, rozwiązując przykładowe testy typu egzaminacyjnego.

Lekcje powtórkowe nie mogły jednak się odbyć bez odniesienia do zeszłotygodniowych zajęć, więc tworzyliśmy także tapety smartfonów wybranych bohaterów literackich. Wszystko w myśl słów Benjamina Franklina: „Zaangażuj mnie, to się nauczę”. W tym zadaniu oprócz wiedzy literackiej uczniów ujawniły się także skrywane do tej pory talenty plastyczne młodzieży.

Już za tydzień ósmoklasistów czeka największa lekcja powtórkowa z odbywających się do tej pory. Cóż im życzyć…? - ”Zacznij tam, gdzie jesteś. Użyj tego, co masz. Zrób, co możesz” (Arthur Ashe). POWODZENIA!

Przeczytano: 302 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: