Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Aktualności

16 kwietnia 2018 22:17 | Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia

 

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. W tym roku WHO świętuje 70 rocznicę działalności.

Celem Światowego Dnia Zdrowia jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań ma być poprawa stanu zdrowia ludzi. Możliwe to jest poprzez stały i systematyczny postęp w zakresie edukacji społeczeństwa, profilaktyki, diagnozowania, leczenia chorób oraz promocji zdrowego stylu życia. Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie.

W 2018r. hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: „Zdrowie dla wszystkich”.

To nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca już od 70 lat działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

Przesłania Światowego Dnia Zdrowia 2018

  • Powszechne ubezpieczenie zdrowotne polega na zapewnieniu, aby wszyscy ludzie mogli uzyskać wysokiej jakości usługi medyczne, gdzie i kiedy ich potrzebują, bez ponoszenia trudności finansowych.

  • Nikt nie powinien wybierać pomiędzy dobrym zdrowiem a innymi potrzebami życiowymi.

  • UHC jest kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi i narodów.

  • Niektóre kraje poczyniły wielkie postępy. Ich wyzwaniem jest utrzymanie zasięgu, aby sprostać oczekiwaniom ludzi.

  • Wszystkie kraje będą podchodzić do UHC na różne sposoby: nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Ale każdy kraj może zrobić coś, aby rozwinąć UHC.

  • Sprawienie, by usługi zdrowotne stały się naprawdę uniwersalne, wymaga przejścia od projektowania systemów opieki zdrowotnej wokół chorób i instytucji do usług zdrowotnych zaprojektowanych dla ludzi i wokół nich.

  • Każdy może wziąć udział w tworzeniu UHC, biorąc udział w dyskusji na temat UHC." Informacje i materiały przygotowane przez Światową Organizacje Zdrowia są dostępne na stronie WHO http://www.who.int/campaigns/world-health-day/2018/en/

Z tej okazji w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotowali audycję na temat Światowego Dnia Zdrowia oraz przygotowana została gazetka z podstawowymi informacjami.


Przeczytano: 323 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: