Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kornowacu
http://sp.kornowac.pl

14 października 2020 00:02 | Aktualności

Zdalny Konkurs na Znaczek Pielgrzymki Rodziny Szkół Jana Pawła II

Finał Konkursu Plastycznego na znaczek XX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na jasną Górę pod hasłem „Totus Tuus” odbył się w Zespole Szkól w Jasionce im. Jana Pawła II.

Ciężki czas zmagania się z wymogami sanitarno- epidemiologicznymi w związku z koronawirusem sprawił, że na konkurs wpłynęło tylko 69 prac i pod znakiem zapytania było to ,czy  się odbędzie Tylko przy współdziałaniu i wzajemnej życzliwość wszystkich– nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców udało nam się zdalnie przeprowadzić konkurs zdalnie, pod koniec roku szkolnego. Prace były wówczas prezentowane na naszej stronie internetowej. W konkursie wzięli udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Komisja konkursowa wybrała dwa znaczki Ewy Adamczyk i Bartosza Hałasa. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że naszą szkołę będzie reprezentować praca Bartka.

Tak się złożyło, że walka z pandemią wypadła w roku wielkich jubileuszy 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicy ważnej dla Europy i świata Bitwy Warszawskiej.

XX pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę odbędzie się w dniach 7-8 października br. pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „TOTUS TUUS”.

Mamy nadzieję, że pokonamy trudności i wrócimy do normalnego trybu życia. Uczniom szczególnie zaangażowanym  dziękujemy i gratulujemy.

Zdjęcia: