Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kornowacu
http://sp.kornowac.pl

16 czerwca 2019 22:11 | Aktualności

Uczennice kl. 7b Ewa i Martyna na podsumowaniu I Edycji Regionalnego Konkursu "Śladami historii Regionu Śląskiego" pod hasłem "Śladami Powstań Śląskich"


12 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim nasze uczennice Ewa Adamczyk i Martyna Nowak zostały zaproszone na uroczystą galę podsumowania konkursu, który dotyczył powstań śląskich. Wręczenie nagród zbiegło się w czasie z wręczeniem nagród dla uczniów, którzy odebrali stypendia Śląskiego Kuratora Oświaty. Rok 2019 został ogłoszony przez Sejmik Województwa Śląskiego Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego, co stało się okazją do zgłębiania historii naszego regionu.

Pamiętając o naszych przodkach wyrażamy wdzięczność za walkę o wolność i kształt granic odrodzonego i niepodległego państwa polskiego. Powstania śląskie to zrywy zbrojne ludu śląskiego, które odbywały się od 1919 do 1921 r. i były walkami pomiędzy ludnością polską a niemiecką na Górnym Śląsku. Ich celem było przyłączenie części Górnego Śląska do Polski, co stało się w 1922 r.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy metodą projektu w postaci reportażu plastycznego na temat powstań śląskich. W kategorii szkół podstawowych Ewa zdobyła I miejsce, a Martyna II. Dziękujemy dziewczynom za udział i wspaniałe osiągnięcia. Dziękujemy naszej pani Dyrektor za udział w uroczystej gali.


 

Zdjęcia: