Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu

Filmy

Miniatura video

„Karol Wojtyła – nasz Papież” 100-lecie urodzin Jana Pawła II - biografia filmowa

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Katecheci i Rodzice… W związku z przypadającym w tym roku 100-leciem urodzin świętego Jana Pawła II, wybitnego Polaka, charyzmatycznego przywódcy i niekwestionowanego autorytetu moralnego świata, zapraszamy do obejrzenia filmu biograficznego „Karol Wojtyła – nasz Papież”. Film ten jest wprowadzeniem do cyklu spotkań z tym Niezwykłym Człowiekiem i przesłaniem jakie nam pozostawił. W kolejnych miesiącach przedstawimy serie lekcji tematycznych, które przybliżą nauczanie i działalność Papieża Polaka. Zapraszamy.

Zobacz film »

Miniatura video

Akademia online z okazji 100. rocznicy urodzin patrona szkoły - św. Jana Pawła II

W filmie prezentowane są prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu nawiązującej do setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II; zostanie także przedstawiony hymn szkół noszących imię papieża wykonany zdalnie i złożony z nadesłanych przez uczniów i nauczycieli wersji instrumentalnych i wokalnych. W filmie nawiązano także do akcji ogólnopolskich: #DziękujemyJaniePawle2 i czytamy utwory papieża "Pamięć i tożsamość" zapoczątkowanych przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Zobacz film »

Miniatura video

Hymn na stulecie - śpiewamy św. Janowi Pawłowi II

Teledysk nagrany w ramach projektu: "Śpiewamy św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę jego urodzin". W realizację filmu właczyli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawla II w Kornowacu, jej absolwenci i pracownicy wraz z rodzinami. Utwor "Nie zastąpi Ciebie nikt" udostępnił Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. W filmie wystąpili: Wiktoria Bogdan Karolina Franica Katarzyna Franica Julia Gatzka Fabian Giziński Zuzanna Hajduczek Karol Jendrzejczyk Patrycja Kura Karolina Konieczny Julia Kowalska Klaudia Kozielska Paulina Piła Barbara Stawinoga Mateusz Stawinoga ks. Marcin Śnieżyński SDB Patrycja Wierzbicki Weronika Wierzbicki Montaż: Łukasz Franica fotolooka.pl

Zobacz film »

Miniatura video

Gdy mi Ciebie zabranie...

Postanowiliśmy pokazać Wam, co się dzieje w murach naszej szkoły podczas waszej nieobecności. Nie możecie być w niej ciałem, ale może spojrzenie na to, co zostawiliście za swoimi plecami, kończąc lekcje 11 marca 2020 roku, przywoła w waszej pamięci przepiękne wspomnienia i za Zbigniewem Wodeckim powtórzycie słowa: „Lubię wracać w strony, które znam, Po wspomnienia zostawione tam, By się przejrzeć w nich, odnaleźć w nich…” Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kornowacu Muzyka: Odesza "A Moment Apart"

Zobacz film »

Miniatura video

Częściowe zaćmienie Słońca Kornowac

Kółko astronomiczne "Gromada Otwarta" zorganizowało pokaz częściowego zaćmienia Słońca w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu.

Zobacz film »